Üretim

DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ

 

Kurt Tarım Entegre tesisleri bünyesindeki, fidelik, sera ve arazi yetiştirme alanları ile kalite standartlarımıza uygun olarak domateslerimizi yetiştirmekteyiz.

 

Domates fidelerimizi kendi bünyemizde üretmemiz bize, tüm üretim aşamalarında dünya standartlarını korumamıza imkan vermektedir.

 

Ayrıca Kurt Tarım olarak entegre tesislerimiz bünyesinde bulunan tarım alanlarına ve sözleşmeli çiftçilerimizle yine kendi ürettiğimiz domates fideleri ile kalite standartlarımız dan taviz vermeden domates üretimi yapmaktayız. Çiftçilerimize tüm üretim aşamalarında mü1hendislerimiz tarafından teknik destek sağlanmaktadır. Böylelikle bölge halkına ve ekonomisine de katkıda bulunmaktayız.

HAZIRLIK

 

Hasat edilen domatesler öncelikle cinslerine göre, Gün Kurusu veya Fırınlama sistemi ile kurutulmak üzere ayrılır.

 

Fırınlanacak domatesler temizlenerek boylarına göre ayrıştırır. Talebe göre; yarım, segment, halka veya küp şekillerinde istenilen ölçlerde makineler ile kesilir.


KURUTMA / FIRINLAMA

 

İstenilen ölçülerde kesilen domatesler fırın tepsilerine alınarak, talep edilen nem değerlerinde, kükürtlü veya kükürtsüz olarak fırınlanır.

 

GÜn Kurusu yapılacak domatesler ise temizlendikten sonra makineler yardımı ile hijyenik olarak kesilir, ayıklanır, talebe göre tuzlu veya kükürtlü olarak entegre tesislermizdeki sergi alanlarında kurutulur.

DEPOLAMA

 

Gün kurusu domatesler paketlenerek 4 °C'lik dopolarda muhafaza edilir.

 

Yarı kuru domatesler ise istenilen gramajlarda paketlendirildikten sonra IQF sistemi ile veya -40 °C'de şoklanarak -18 °C'lik depolarda muhafaze edilir.

KURT GURME Tarımsal Üretim ve Sanayi A.Ş.

Fabrika:Termalkent Mahallesi Çiftlikler Küme Evleri No:51

Çobanlar - Afyonkarahisar T: 0 272 614 13 40

Ofis : Turan Güneş Bulvarı Hollanda Caddesi No:9/7

Çankaya-Ankara T :0 312 442 49 18 M : info@kurtgurme.com